Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Ekim 2023 Perşembe

Yeşiller ile FDP arasında eğitim sistemi gerginliği

Yeşiller Partisi, Hessen'de iktidarda kalmaları hâlinde okullarda daha az not ve sınav vaadinde bulundu. FDP ise buna tepkili.

FDP Genel Sekreteri Bijan Djir-Sarai ve FDP’nin Başbakan Adayı Dr. Stefan Naas, Yeşiller Partisi’nin eğitim politikalarında yapmayı planladığı değişikliğe karşı uyardı.

Yeşiller'in Hessen’de not ve sınavı kaldırma planını şaşkınlıkla karşıladığını söyleyen Djir-Sarai, “Yeşiller, öğretilen bilginin test edilmesinden ve sınav yapılmasından rahatsız” dedi.

FDP’nin Başbakan Adayı Naas ise, “Hessen'de öğrencilerin beşte biri düzgün okuyup hesap yapamıyor, üçte biri ise doğru yazamıyor. Rakamlar endişe verici ama Yeşiller hâlâ okullarımızda performans ilkesini adım adım kaldırmayı vaadediyor. Toplum olarak çocuklarımızı hayata bu şekilde hazırlansına izin veremeyiz. Okul notları yalnızca öğrencilerin kendilerini değerlendirmeleri açısından önemli değil; aynı zamanda çaba ve öğrenme başarısının takdir edilmesi açısından da önemli. Başarının değerli olduğu gerçeği, küçük yaşta öğrencilerimizin aklına girmeli” dedi.

FDP, Yeşiller’in planına karşı, okulda not sisteminin en geç üçüncü sınıftan itibaren uygulanmasını istiyor. 

Hessen eyaleti, ülke çapındaki eğitim karşılaştırmasında Almanya'daki 16 eyalet içinde 7'nci sıradan 8'inci sıraya geriledi. Listenin başında Saksonya yer alırken, onu Bavyera, Thüringen, Hamburg ve Baden-Württemberg takip ediyor. 

Geri Dön 05 Ekim 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN