Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Ocak 2023 Cuma

Yeşiller, esrarın bir an önce yasallaşmasını istiyor

Koalisyon anlaşması gereğince Almanya'da esrarın yasallaşmasını isteyen Yeşiller Partisi, Sağlık Bakanı Karl Lauterbach'a çağrı yaptı.

Yeşiller, esrarın bir an önce yasallaşmasını istiyor

Yeşiller Partisi Sağlık Uzmanı Kristen Kappert-Gonther, Alman Basın Ajansı'na konuştu. Kappert-Gonther, koalisyon anlaşmasını hatırlatarak, "Sağlık Bakanı yasa tasarısını en yakın zamanda meclise sunmalıdır. Karaborsa satışların devam etmesi halk sağlığı için tehdit oluşturuyor" dedi.

Anlaşmada esrarın kontrollü bir şekilde lisanslı mağazalarda yetişkinlere satılabileceğine karar verilmişti. Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, konuyla ilgili ilk detayları geçtiğimiz sonbaharda  duyurmuştu.

Yasa tasarısından sonra düzenlemelerin Avrupa Birliği'ne uygunluğu denetlenecek. Düzenlemeler, uluslararası ve AB hukukuna aykırı bulunursa, Brüksel, kararı veto edebilecek.

Geri Dön 06 Ocak 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN