Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Aralık 2023 Pazartesi

Yeşiller Berlin'de lider krizi

Yeşiller Partisi'nin Berlin Teşkilatı'nın cumartesi günü düzenlenen kurultayı, eş başkan adayı Tanja Prinz'in ilk üç turda da delegelerden yeterli desteğini alamaması nedeniyle çarşamba gününe ertelendi.

Eş başkanlık koltuğu için tek kadın aday olan ve partinin 'Realos' (Gerçekçiler) kanadının öncülerinden olan Tanja Prinz, 147 delegenin katıldığı oylamanın ilk turunda sadece 38 'Evet' oyu alırken, 105 delege 'Hayır' dedi. 4 delege de 'çekimser' kaldı.

2016-2023 yıllarında Berlin'de SPD ve Sol Parti ile ortaklık eden, ancak nisan ayında yapılan seçimleri kaybederek iktidarı terk etmek zorunda kalan Yeşiller Partisi'nin tek kadın Eş Başkan adayı 44 yaşındaki Tanja Prinz, ikinci ve üçüncü turda da delegelerin yarıdan fazlasının desteğini alamadı.

Bunun üzerine parti tüzüğüne göre son hakkı olan dördüncü tur seçimlerine aday olmadı ve kurultay delegelerin oylarıyla çarşamba gününe ertelendi.

Yeşiller Partisi'nin tüzüğüne göre önce kadın eş başkanın seçilmesi ve daha sonra erkek adayın oylamasına geçilmesi öngörüldüğü için sol kanadın erkek adayı Philmon Ghirmai'nin oylamasına geçilmeden kurultay ertelendi.

Yeni liderler belirleninceye kadar Philmon Ghirmai ile Susanne Mertens'in görevlerine devam edecekleri açıklandı.

Geri Dön 11 Aralık 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN