Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Şubat 2024 Çarşamba

Yeşiller: Asgari ücret 14 avronun üzerine çıkmalı

Yeşiller Partisi, asgari ücretin saatlik 14 avronun üzerine çıkarılmasını talep etti.

Yeşiller Partisi, Almanya'da asgari ücretin saatlik 14 avronun üzerine çıkarılmasını, iklim değişikliğiyle mücadele amacıyla 'iklim parası' (Klimageld) adı verilen yardımın bu yasama döneminde hayata geçirilmesini ve ulaşım için sunulan 49 avroluk biletin fiyatının sabitlenerek kalıcı hale getirilmesini talep etti.

T-online'ın haberine göre; Yeşiller Partisi tarafından hazırlanan yasa tasarısında, şu anki 12,41 avro olan asgari ücretin yoksullukla mücadelede yetersiz kaldığı vurgulandı ve asgari ücretin belirlenme yönteminde reform yapılması önerildi. Parti, 2024 için asgari ücretin 14 avronun üzerinde, 2025 için ise 15 avronun biraz altında olmasını öngörüyor.

Yeşiller ayrıca, Federal Maliye Bakanı Christian Lindner'e iklim parasının ödeme mekanizmasının 2025 yılına kadar hazırlanması için baskı yapmayı sürdürüyor. İklim parası, vatandaşlara iklim değişikliğiyle mücadele çabalarına katkıda bulunmaları için mali destek sağlamayı amaçlıyor.

Parti, aynı zamanda, ulaşım sektöründe devam eden fiyat tartışmalarına bir son vermek amacıyla, Deutschlandticket için 'kalıcı fiyat garantisi' verilmesini talep ediyor.

Geri Dön 28 Şubat 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN