Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Mayıs 2024 Perşembe

Yerel seçimler, mülteciler için felaket olabilir

Almanya'da mültecilere yönelik tutumun, yerel seçimler sonrası daha da sertleşmesinden endişe ediliyor. 

Yerel seçimler, mülteciler için felaket olabilir

Thüringen'de 26 Mayıs'ta yerel seçimler, 9 Haziran'da Avrupa seçimleri ve 1 Eylül'de eyalet seçimleri yapılacak. Anketlere göre, aşırı sağcı ve göçmen karşıtı AfD partisi eyalette en güçlü parti konumunda. Yaklaşan seçimler öncesinde, göçmen danışmanları işlerinin zorlaşacağı konusunda kaygılı.

"Yardımlar kesintiye uğrayabilir"

Doğu Thüringen Caritas Derneği'nden Volker Liebelt, yerel seçimlerin belirleyici olduğunu ve aşırı akımların yönetime gelmesi durumunda iklimin daha da kötüleşeceğini belirtti. Liebelt, konaklama sağlanamaması gibi sorunlarla karşılaşılacağını ancak yine de 26 Mayıs'a kadar umutlu olmaları gerektiğini söyledi. Liebelt, göç danışmanlığı için uzun vadeli finansmanın önemine dikkat çekerek, göç ve entegrasyonun kalıcı bir görev olduğunu ve düzenli finansman gerektirdiğini vurguladı. Danışmanlık hizmetleri devlet tarafından finanse edilse de, bu fonların sadece on iki ay için sağlandığını ve bu durumun planlama belirsizliğine yol açtığını söyledi.

Ekip üyelerine saldırı ve taciz

Ekip üyelerinin tacize uğramasından, başörtülü bir kadın çalışanın mobbinge maruz kalmasına ve üzerine tükürülmesine kadar çok sayıda saldırının yaşandığına dikkat çeken Liebelt, Ukraynalı erkek mültecilere yönelik de "Burada ne işiniz var? Ukrayna'ya gidin ve savaşın" şeklindeki söylemlerin tartışma gruplarında yer aldığını aktardı. Liebelt, 2023'te özellikle Ukraynalıların "her şeyin günah keçisi" hâline geldiğini ve bu durumun Gera'da bir mülteci yurduna karşı yapılan pazartesi gösterilerinde özellikle belirginleştiğini söyledi.

Bağımsız Sosyal Yardım Kuruluşları Birliği ise "#ThüringenSozial24" kampanyasıyla seçimler öncesinde sosyal hizmetlerin kesintiye uğrayabileceği konusunda uyarıda bulundu.

Geri Dön 16 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN