Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da çalışmayan geri gitsin tartışması - 24 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Nisan 2023 Pazartesi

Yenilenebilir enerjiye geçiş tartışmaları sürüyor

Hükûmetin ısınmada yenilenebilir enerjiye geçişle ilgili attığı adıma, CDU'dan eleştiri geldi. Sağlık Bakanı Karl Lauterbach da hastaneler için muafiyet talep etti.

Koalisyon kısa süre önce doğa dostu ısıtma sistemleri yasası konusunda anlaşmaya varmıştı. Düzenlemeye göre; 1 Ocak 2024'ten itibaren yeni kurulan her ısıtma sistemi yüzde 65 oranında yenilenebilir enerji ile çalışacak. Eski sistemler ise kademeli olarak çevre dostu ısıtma sistemlerine dönüştürülecek.

Tartışmalı yasaya yönelik bir eleştiri de Saksonya Eyalet Başkanı Michael Kretschmer'den geldi. CDU’lu Kretschmer, yaptığı açıklamada, trafik ışığı koalisyonunun ekoloji, ekonomi ve sosyal konular arasındaki dengeyi bozan kararlar aldığını söyledi. Hükûmetin bazı kararlarının halkta tepkiye yol açtığını söyleyen Kretschmer, pek çok vatandaşın yeni yasa çerçevesinde gerekli olan onarım ve değişim ücretlerini karşılayamayacağını söyledi. 

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach ise hastaneler, bakımevleri ve rehabilitasyon merkezleri için ısı sistemlerinin yenilenmesi konusunda muafiyetler talep etti. Lauterbach, artan maliyetlerin hastanelerin varlığını tehlikeye atmasına izin verilmemesi gerektiğinin altını çizdi. 

Geri Dön 24 Nisan 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN