Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
14 Ağustos 2023 Pazartesi

"Yenilenebilir enerji kullanılan bölgelerde ücretler düşmeli"

Federal Şebeke Ajansı başkanı Klaus Müller, yenilenebilir enerji kullanımının ödüllendirilmesi gerektiğini söyleyerek rüzgar enerjisi kullanımının fazla olduğu bölgelerde şebeke fiyatlarının düşürülmesi çağrısında bulundu. 

Almanya’da yenilenebilir enerji üretiminin fazla olduğu kuzey eyaletleri, üretim maliyetleri nedeniyle güneye kıyasla daha yüksek şebeke ücreti ödüyor. Birçok kişi bu uygulamanın yenilenebilir enerji kullanımı ve üretimini dezavantaj haline getirdiğinin altını çiziyor. 

Klaus Müller, Federal Meclis’te Federal Şebeke Ajansı’na ücretleri daha adil şekilde düzenleme yetkisi verecek bir tasarının bulunduğunu ancak bunun kabul edilmemesi durumunda reform teklifi sunacağını söyledi. 

Federal Ekonomi ve Teknoloji Bakanlığı sözcüsü ise hedeflerinin yenilenebilir enerji kullanılan bölgelerin artması ve bu şekilde üretim maliyetlerin paylaşılması olduğunu açıkladı. 

Geri Dön 14 Ağustos 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN