Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
18 Ağustos 2023 Cuma

Yeni varyant endişesi: Yeni bir dalga mümkün

Almanya'da, Eris varyantı endişe yaratıyor. Kuzey Ren Eczacılar Birliği Başkanı Thomas Preis, yeni bir korona dalgasının mümkün olduğu kanaatinde.

Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve Asya'da koronavirüs enfeksiyonlarının ve hastaneye yatışların arttığı bir dönem yaşanıyor. Sağlık yetkilileri, Kasım 2021'de ilk kez görülen Omicron varyantının EG.5 "Eris" alt varyantının yayıldığına dikkat çekiyor. Ancak uzmanlar, bu alt varyantın özellikle tehlikeli olduğuna inanmıyor.

Almanya'daki Robert Koch Enstitüsü'nün en son raporuna göre, korona vakaları ülkede tekrar yükselişe geçti. NRW Sağlık Bakanlığı Sözcüsü, Rheinische Post'a yaptığı açıklamada, sadece Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde vakaların geçen haftaya göre 490'dan 643'e yükseldiğini belirtti. Sözcü, "7 günlük vaka insidansı şu anda 2,9. Rakamlar hala düşük seviyede." dedi.

"Yeni dalga mümkün"

Kuzey Ren Eczacılar Birliği Başkanı Thomas Preis ise, "Yeni bir korona dalgası geçirmemiz oldukça mümkün." şeklinde konuştu. Preis, vakaların çoğunun Omicron varyantının EG.5 alt varyantı olarak bilinen "Eris" olduğunu ifade etti. Aynı zamanda, nüfusta yeterli temel bağışıklığın bulunduğunu belirterek, "Eris" enfeksiyonunun genellikle hafif seyrettiğini söyledi. Ancak bu durumun aynı zamanda birçok insanın sonbaharda bir güçlendirici doz aşısına ihtiyaç duyabileceği anlamına geldiğini vurguladı.

Daimi Aşılama Komisyonu (Stiko), risk grubundaki bireyler (60 yaş üstü kişiler, sağlık ve basımevi çalışanları, kronik hastalığı olanlar ve bağışıklık sistemi zayıf olanlar) için son aşıdan 12 ay sonra güçlendirici doz aşı önerisinde bulunuyor. Aynı zamanda 60 yaşın altındaki bireyler (18-60 yaş arası), en az 3 kez temel bağışıklık elde etmeleri için aşı yapılmasını öneriyor. Bu, ya 3 doz aşı veya 2 doz aşıya 1 kez enfeksiyon geçirmeye denk gelebilecek şekilde yapılabilir.

Geri Dön 18 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN