Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
19 Ocak 2023 Perşembe

Yeni Savunma Bakanı Pistorius: Ukrayna savaşına dolaylı olarak müdahiliz

Yeni Savunma Bakanı olmaya hazırlanan Boris Pistorius, Almanya'nın Ukrayna savaşına 'dolaylı' olarak müdahil olduğunu söyledi.

Yeni Savunma Bakanı Pistorius: Ukrayna savaşına dolaylı olarak müdahiliz

Savunma Bakanlığı'ndan istifa eden Christine Lambrecht'in yerine gelecek Boris Pistorius, Almanya'nın dolaylı olarak Ukrayna savaşına müdahil olduğunu dile getirdi. Pistorius, “Elbette bu görevin sorumluluğunun ve büyük öneminin farkındaydım. Almanya’nın dolaylı olarak bir savaşa müdahil olduğu bir dönemde bu görevi üstlenmek, ayrı bir sınav” dedi.

Bundeswehr’de çok sayıda ekipman hurdaya çıktı 

Federal Savunma Komisyonu'nun son raporuna göre, Alman ordusundaki çok sayıda ekipman hurdaya çıktı. Hükümet, yenileme için işlemlerin hızlandırılmaya çalışıldığını açıkladı.

BILD'in haberine göre, Bundeswehr'de şüpheli nesneler için kullanılan radar sistemi, donanmadaki bazı kurtarma ve derin deniz römorkları ile çok sayıda makinalı tüfek kullanılmaz halde. 

Raporda finansman yetersizliği sebebiyle uzay gözlem ve izleme sistemi de genişletilemediği yer aldı.

CDU'lu Savunma Uzmanı Serap Güler, "Yeni Savunma Bakanı Boris Pistorius’un, satın alma sürecini kolaylaştırılması ve hızlandırılması gerekiyor. Alman ordusunun kapsamlı bir reforma ihtiyacı var” dedi. 

Siparişlerin özel durumlarda 17 aya kadar düştüğünü belirten hükümet, süreçlerin hızlandırılmaya çalışıldığını duyurdu. 

Geri Dön 19 Ocak 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN