Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Ağustos 2023 Perşembe

Yeni kriz kapıda mı?

Yeşiller Partisi ve SPD, endüstriyel elektrik için indirim yapılmasını savunurken, FDP buna karşı çıkıyor. Başbakan Olaf Scholz ise bu konuda temkinli bir tutum sergiliyor.

Almanya'da Temel Çocuk Güvencesi konusundaki anlaşmazlık çözülürken, trafik ışığı hükûmeti için yeni bir çatışma belirdi. Ekonomi Bakanı Robert Habeck, enerji yoğun şirketler için devlet destekli elektrik fiyatları çağrısını tekrarladı. Habeck, ARD'ye yaptığı açıklamada, "Temel soru şu: Gelecekte Almanya'da enerji yoğun sanayinin olmasını istiyor muyuz?" dedi. Habeck, enerji yoğun şirketler için elektrik fiyatının 2030 yılına kadar kilovatsaat başına 6 sentle sınırlanmasını önermişti. Bu destek için Ekonomik İstikrar Fonu'ndan (WSF) kaynak ayrılması gerektiğini belirtti. Ayrıca, uluslararası alanda rekabet edebilen enerji yoğun şirketlere öncelik verilmesi gerektiğini vurguladı. Habeck, aksi halde yatırım kararlarının etkileneceği uyarısında bulundu.

FDP'li Maliye Bakanı Christian Lindner ise endüstriyel elektrikte indirim önerisine karşı çıktı. Lindner, vergi mükelleflerinin şirketlerin indirimli elektriklerini desteklemesine izin vermeyeceklerini ifade etti. Genel olarak enerji maliyetlerinin düşürülmesi gerektiğini belirten Lindner, endüstriyel elektrik için sübvansiyonlu milyarlarca avronun nereden geleceğini bilmediğini söyledi.

Baden-Württemberg Başbakanı Winfried Kretschmann (Yeşiller Partisi), yüksek enerji fiyatları ve zayıflayan ekonomi nedeniyle Robert Habeck'in önerisine katıldığını belirtti. Kretschmann, geçici bir endüstriyel elektrik fiyatının rekabetçi olması gerektiğini ve yenilenebilir enerjilerin daha fazla gelişene kadar böyle bir geçiş dönemine ihtiyaç olduğunu söyledi.

Geri Dön 31 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN