Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Eylül 2023 Cuma

Yeni kriz kapıda

Yeşiller Partili Aile Bakanı Lisa Paus ile FDP'li Maliye Bakanı Christian Lindner arasındaki Temel Çocuk Güvenliği (Kindergrundsicherung) konusundaki anlaşmazlık devam ediyor. 

Yeni kriz kapıda

Hükûmet çevrelerinden gelen bilgilere göre, Aile Bakanı Paus, yasanın eylül ortasında kabineye sunulmasını istiyor, ancak Maliye Bakanı Lindner, Temel Çocuk Güvenliği düzenlemesinin 4 hafta boyunca incelenmesini talep ediyor. Şu an için Temel Çocuk Güvenliği yasası kabine gündeminde bulunmuyor.

Paus, geçen hafta RND'ye verdiği demeçte yasanın dernekler ve eyaletlerle hızla görüşüldüğünü ve eylül ortasında kabine tarafından onaylanacağını söylemişti. Ancak bakanın takvimi değişti. Şu an bile kabinede uzlaşı sağlanamayan yasanın Federal Meclis ve Eyaletler Meclisi'nden de geçmesi gerekiyor. Prosedür kurallarına göre bu süre dört hafta. Ayrıca, Temel Çocuk Güvenliği'nin federal bütçeye maliyeti de inceleniyor.

Paus, Temel Çocuk Güvenliği'ni hayata geçirebilmek için Bakan Lindner'ın Büyüme Fırsatları Yasası'nı engellemişti. Daha sonra her ikisi de Başbakan Olaf Scholz'un arabuluculuğunda bir reform üzerinde anlaştı. Ancak yasa taslağıyla ilgili hâlâ fikir ayrılıkları bulunuyor.

Geri Dön 08 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN