Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Haziran 2024 Cuma

Yeni iş kuranların sayısı arttı

Almanya'da 2023 yılında yeni iş kuranların sayısı, bir önceki yıla göre yüzde 3 artarak 568 bine yükseldi.

Devlete ait teşvik bankası KfW'nin verilerine göre, 2022'de yaşanan düşüşün ardından, geçen yıl serbest meslek sahibi olanların sayısında artış gözlendi. 

Tam zamanlı yeni iş kuranların sayısı yüzde 8 azalırken, ek iş olarak serbest çalışmayı tercih edenlerin sayısı yüzde 11 artarak 363 bine ulaştı. KfW Baş Ekonomisti Fritzi Köhler-Geib, ekonomideki durgunluğun iş kurma faaliyetlerini ne desteklediğini ne de zorladığını belirtti.

Almanya'da "girişimcilik ruhu" hâlâ zayıf. 18-67 yaş arasındaki gençlerin yüzde 24'ü serbest meslek sahibi olmayı tercih ediyor. Bu oran, milenyumun başında iki kat daha yüksekti. 30 yaş altındakilerin yüzde 36'sı kendi işini kurmak isterken, 30 yaş üstünde bu oran sadece yüzde 20.

Bölgesel farklılıklara bakıldığında, 2023'te en yüksek serbest meslek oranı yüzde 29 ile Hamburg'da kaydedildi. Kuzey Ren-Vestfalya, Bavyera, Rheinland-Pfalz, Saarland ve Hessen'de bu oran yüzde 25 olurken, Saksonya-Anhalt'ta en düşük oran yüzde 18 olarak belirlendi.

Geri Dön 21 Haziran 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN