Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
07 Kasım 2023 Salı

Yeni hastalık dalgası

Almanya'da bu yıl solunum yolu hastalıkları vakalarının sayısında ciddi bir artış kaydedildi.

Yeni hastalık dalgası

Robert Koch Enstitüsü'nün verilerine göre, bu sene, şu ana kadar, 2011'den bu yana en yüksek hastalık sayısına ulaşılan yıl oldu. Her 100 kişiden 8'i hasta oldu.

Pandeminin zirve dönemlerinde bile, solunum yolu hastalıkları indisansı daha düşüktü. Yılın 43. Haftasında 100 bin kişide görülen vaka sayısı 2020'de 3.428, 2021'de 6.088 ve 2022'de 6.303 idi.

Uzmanlara göre, kamusal alanlarda maske zorunluluğunun tamamen kaldırılması nedeniyle günlük yaşamda enfeksiyon kapma olasılığı önemli ölçüde arttı.

Aile Hekimleri Birliği Başkanı Dr. Markus Beier, "Solunum yolu hastalıklarının sayısı yüksek seviyede. Şu anda özellikle klasik soğuk algınlığı ve korona vakaları ile uğraşıyoruz" dedi. Beier, yaklaşan Corona tehlikesi nedeniyle Almanların da vücutlarını ve olası hastalıkları biraz daha yakından dinliyor gibi göründüğünü söyledi.

Akut solunum yolu hastalıkları (ARE), ateş, öksürük, burun akıntısı, boğaz ağrısı, bronşit veya zatürre gibi tipik soğuk algınlığı semptomları olan hastalıkları ifade ediyor. Corona aynı zamanda bir ARE olarak kabul ediliyor.

Virolog Prof. Dr. Martin Stürmer, "Klasik soğuk algınlığı virüslerini SARS-CoV-2 ile birlikte yeniden görüyoruz. Virüsler kesinlikle farklı ya da daha agresif değil. Nihayetinde üç yıllık pandeminin ardından bu sonbahar/kış, yasal olarak gerekli koruyucu önlemler olmadan normale döneceğiz" dedi.

Diğer taraftan yüksek vaka sayısına rağmen soğuk algınlığı ilaçlarının tedariğinde şu anda bir darboğaz yok. Federal İlaç ve Tıbbi Cihaz Enstitüsü (BfArM) de kendini hasta hisseden herkesin uygun ilaçları alabileceğini aktardı.

Geri Dön 07 Kasım 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN