Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
07 Ekim 2023 Cumartesi

Yaz geri geliyor

Avrupa'da kayıtlara geçen en sıcak eylül ayı geride kalırken, Almanya'ya bu hafta sonu yaz geri geliyor. 

Yaz geri geliyor

Almanya'da hava durumu bu hafta sonu sıcaklıkların yükselmesini öngörüyor. Alman Meteoroloji Dairesi (DWD), tahminlerine göre, bugün ülkenin güneyi ve güneydoğusunda özellikle Bavyera'da güneşli bir hava beklenirken kuzey bölgelerinde yer yer yağmur ve rüzgâr olabilir.

Pazar günü sıcaklıklar 11 ila 25 derece arasında olacak ve pazartesi günü güneybatı bölgelerinde termometreler 27 dereceyi gösterebilir. Ancak, gece sıcaklıkları güneyde 2 dereceye kadar düşebilir. Sürücüler sis tehlikesi konusunda dikkatli olmalı. Sabah saatlerinde görüş mesafesi yer yer 150 metrenin altına düşebilir.

Kayıtlara geçmiş en sıcak eylül ayı

Copernicus İklim Değişikliği Servisi tarafından yapılan açıklamaya göre, 2023 yılı, şimdiye kadar kaydedilmiş en sıcak yıl olma yolunda ilerliyor. Ayrıca, Eylül 2023, kayıtlara geçmiş en sıcak eylül ayı olarak tespit edildi.

Copernicus İklim Değişikliği Servisi'nin verilerine göre, 2023 yılı, yılın 9 ayında ölçülen sıcaklıkla birlikte, daha önce en sıcak yıl olarak kabul edilen 2016'yı geride bırakarak yeni bir sıcaklık rekoruna ulaştı.

Geçtiğimiz ayın ortalama sıcaklığı ise 0,93 derece yüksek olarak kaydedildi ve bu, 2020 yılında ölçülen en sıcak eylül ayının 0,5 derece üzerinde bir sıcaklık anlamına geliyor. Bu nedenle Eylül 2023, kayıtlara geçmiş en sıcak eylül ayı olarak kaydedildi.

Ayrıca, Avrupa için de geçen ay, 2020 yılına göre 1,1 derecelik bir artışla en sıcak eylül ayı olarak kayıtlara geçti.

Sıcak geçen günler ve aşırı yağışlı havalar Avrupa'da dang humması taşıyan sivrisineklerin sayısını artırdı. 2022 yılında dünya çapında 4,2 milyon vaka rapor edildi. Bilim insanları alarmda. 

Dang Humması artıyor

Hastalığa yakalananlarda ateş, kas spazmları ve çok şiddetli eklem ağrıları yaşanabiliyor. 2022 yılında dünya çapında 4,2 milyon vaka rapor edildi. Dang için özel bir tedavi bulunmuyor, ancak hastalığa yakalanmayı önlemek amacıyla bir aşı mevcut. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) bu hafta başında enfeksiyonun önemli bir halk sağlığı sorunu olduğu bölgelerde 6 ile 16 yaş aralığındaki çocuklar için Takeda Pharmaceuticals'ın Qdenga aşısını tavsiye etti.

Geri Dön 07 Ekim 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN