Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
04 Şubat 2023 Cumartesi

Yasal Sağlık Sigortası Doktorları Birliği: Almanya genelinde ciddi bir doktor açığı yok

Ulusal Yasal Sağlık Sigortası Hekimleri Birliği, ülke genelinde doktor açığı olmadığını, problemlerin kırsal bölgelerdeki nedenler ile yaşandığını savundu. 

RND'ye konuşan Birlik Başkanı Andreas Gassen, yaşanan sorunların bölgesel olduğunu dile getirdi. Gassen, "Almanya’da problem kırsal kesimlerde başlıyor. Birçok doktor kısıtlı imkanlar nedeniyle bu bölgelerde çalışmak istemiyor. Devletin bu bölgeleri eğitim, yaşam, eğlence anlamında cazip hale getirmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı. Aşağı Saksonya'daki kırsal bölgelerde ev doktorlarının muayenelerini devredemedikleri için kapamaya başladıkları bildirildi. 

Gassen, ülkedeki en yüksek doktor açığının 4 bin 100 ile ev doktorları arasında olduğunu açıkladı ve "Her üç pratisyen hekimden biri 60 yaşın üzerinde. Birkaç yıl içinde emekli olacak hekimleri göz önünde bulundurarak, tedbir almaya başlamalıyız” diye konuştu. 

Sağlık hizmetlerinin genel olarak olumlu seyrettiğini belirten Gassen, "Verilere göre, halkın yüzde 90'ından fazlası en yakın aile doktoruna 10 dakika içinde ulaşabiliyor. Bu önemli bir başarı.” ifadelerini kullandı.

Geri Dön 04 Şubat 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN