Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Ocak 2023 Cumartesi

Yarım saati geçen tren rötarları için 10 avroluk 'Gutschein' talebi

Tüketici Hakları Birliği Başkanı Ramona Pop, bir saatten kısa tren rötarlarında bile yolculara ücret ödenmesini talep etti. Birlik, yarım saati geçen rötarlar için 10 avroluk 'Gutschein' istedi. 

Tüketici Hakları Merkezi Birliği, yarım saati geçen tren rötarlarında 10 avroluk tazminat kuponu Gutschein verilmesini talep etti. BILD'e konuşan birlik başkanı Ramona Pop, "Bir saatten kısa gecikmelerde bile yolcuların zararının karşılanması gerekiyor" ifadelerini kullandı. Geçtiğimiz yıl, Deutsche Bahn'ın IEC EC gibi uzun mesafe trenlerinin yüzde 34,8'i rötarlı kalktı. 

Avrupa Birliği direktiflere göre demir yolu yolcu haklarıyla ilgili düzenlemelerin yaz aylarında yürürlüğe girmesi bekleniyor. Reformu eleştiren Pop, “Yeni düzenlemelerle birlikte demir yolu şirketleri doğal olaylar nedeniyle yaşanan rötarlardan sorumlu olmayacak ve bunlarla ilgili yolculara verilen tazminat kaldırılacak” dedi. 

Deutsche Bahn, 1 saatlik rötarlarda bilet ücretinin yüzde 25'ini, 2 saat ve üzerindeki gecikmelerde ise yüzde 50'sini iade ediyor. 

Geri Dön 14 Ocak 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN