Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Mayıs 2024 Perşembe

Yargıdan hükûmete 'İsrail'e silah sevkiyatını açıklayın' talimatı

Berlin İdare Mahkemesi, Alman hükümetine İsrail'e yapılan silah sevkiyatlarının uluslararası hukuku ihlal etmeyen kriterlerini açıklama talimatı verdi.

Yargıdan hükûmete 'İsrail'e silah sevkiyatını açıklayın' talimatı

Junge Welt gazetesinin raporuna göre, bu talep, bir grup avukatın şubat ayında yaptığı başvuru üzerine geldi. Mahkeme, hükûmetten İsrail'e yapılan silah sevkiyatlarının hangi kriterlere göre gerçekleştirildiğini belirtmesini istedi ve bu açıklamanın 15 Mayıs'a kadar yapılmasını şart koştu.

Mahkeme kararının değerlendirildiği haberde, eğer bu karara uyulmazsa, Alman hükûmetinin İsrail'e Savaş Silahlarını Kontrol Yasası kapsamında silah sağlamasının yasaklanabileceği bir ara karar çıkarılabileceği belirtildi. Bu durum, Almanya'nın İsrail'e silah sevkiyatı politikasında önemli bir dönüm noktası olabilir.

Geri Dön 02 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN