Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
09 Kasım 2022 Çarşamba

Yardımlar en çok zenginlere yarıyor eleştirisi

Hazırlanan ekonomi paketleri, bazı ekonomi uzmanları tarafından sert eleştiri aldı. Uzmanlar, yardımların yoksullardan ziyade zenginlerin refahını korumaya yönelik olduğu görüşünde.

Federal hükûmet, enerji ve enflasyon krizinin vatandaş ve şirketler üzerindeki etkilerini hafifletmek için şimdiye kadar 150 milyar avroluk yardım paketleri hazırladı. Bu pakete eleştiriler var. Zenginleri koruduğu savunuluyor. Yapılan açıklamada şöyle denildi:

Yardımlar yoksullardan çok zenginlerin refahını korumaya yönelik. Benzinde vergi indirimi ve 9 avroluk biletle birlikte devlet desteğine ihtiyacı olmayan üst gelir gruplarına milyarlarca avroluk yardım yapıldı.

Alman Ekonomi Enstitüsü de şubat ayında başlaması planlanan 12 milyar avro bütçeli doğalgaz tavan fiyat uygulamasını eleştirdi. Enstitüden yapılan açıklamada “Bu yardımların sadece 3 milyar avrosundan yoksul haneler faydalanabilecek. Geri kalan meblağ orta sınıf ve zenginler arasında paylaşılacak” denildi. 

Geri Dön 09 Kasım 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN