Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
01 Ekim 2022 Cumartesi

Yardım paketine eleştiriler

Fiyatları kontrol altına almak adına açıklanan 200 milyar avroluk fona hem olumlu hem olumsuz eleştiriler geldi.

Başbakan Olaf Scholz önceki gün, fiyatları kontrol altına almak için 200 milyar avroluk bir fon oluşturulacağını açıklamıştı. Hükûmetin yardım planına muhalefetten de destek geldi. Birlik partileri Meclis Grup Başkan Yardımcısı Jens Spahn, Funke medyaya verdiği demeçte, “Enerjide tavan fiyat uygulamasına sıcak bakıyoruz. Ancak, özlü sözler yerine bir an önce harekete geçilmesi gerekiyor” diye konuştu. 

Scholz, uzmanlardan oluşan komisyonun tavan fiyatlarla ilgili ayrıntılar üzerinde çalışacağını da bildirmişti. Komisyon Başkanı Veronika Grimm katıldığı ZDF yayınında, ”Tasarıyla ilgili tüm teklifler masada, ancak süreç zorlu. 7 katına kadar artan doğalgaz fiyatları söz konusu. Yapılacak düzenlemelerle vatandaşın yükünü hafifletmek istiyoruz. Çünkü enerji krizinin ne zaman biteceğini öngöremiyoruz” diye konuştu. 

Başbakan Scholz, 200 milyarlık fonun federal bütçeden değil, Ekonomik İstikrar Fonu’ndan karşılanacağını da açıklamıştı. Ancak Alman Vergi Mükellefleri Derneği Başkanı Holznagel, yardım paketi için ‘sözde çözüm’ ifadesini kullandı ve “Vergi mükelleflerinin sırtına devasa maliyetler yükleyecek. Paketin ayrıntıları bir an önce açığa kavuşturulsun” dedi. 

Federal Denetim Ofisi Başkanı (Bundesrechnungshof) Kay Scheller de paketin finansmanını eleştirdi. Scheller “Özel fonlar çoğunlukla kredilerle finanse edilir. Bu da devletin yeniden borca girmesi anlamına gelir” diye konuştu. 

Geri Dön 01 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN