Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Ekim 2022 Salı

Yardım paketinde uzlaşma sağlanamıyor

Federal ve eyalet hükûmetleri bugün düzenlenecek zirvede 200 milyar avroluk yardım paketini görüşecek. Ancak pakette hâlen uzlaşma sağlanamayan konular var.

Almanya’da üçüncü yardım paketi için zirve düzenlenecek. Zirvede federal hükûmet ile eyalet hükûmetleri bir araya gelecek. Burada eyaletlerin talebi üzerine doğalgazda tavan fiyat uygulamasının hayata geçirilmesi bekleniyor. Ancak 200 milyar avroluk yardım paketinde uzlaşma sağlanamayan konular da bulunuyor. Bunların arasında 9 avroluk indirimli toplu taşıma bileti uygulamasının devamı ve mültecilerin finansmanı gibi konular bulunuyor.

Eyaletler, toplu taşıma ağının modernizasyonu ve genişletilmesinde devlet finansmanının artırılmasını talep ediyor. Ne var ki hükûmetin bütçe teklifi 1,5 milyar avro. Eyaletlerin de en az aynı miktarda katkıda bulunması isteniyor. Eyaletler ise konut yardımlarında yapılan reformların finansmanının tamamını devletin karşılamasını talep ediyor. Bunlarla birlikte hükûmet sadece Bafög alan öğrencilerin ve devlet yardımı alan kursiyerlerin tek seferlik ısınma yardımlarını ödeyecek. Eyaletler iflas dalgalarının önüne geçmek için, koronavirüs salgını zamanında olduğu gibi hem şirketler hem de kiracılar için, enerjide vergi indirimi ve zor durumda olan şirketler için vergi ödemelerinin askıya alınmasını da talep ediyor.  

Geri Dön 04 Ekim 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN