Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Temmuz 2024 Cuma

Yardım alan emekli sayısı rekor kırdı

Almanya'da, yılın ilk çeyreğinde, 720 bine yakın emekli temel güvence desteği aldı. Bu sayı, geçtiğimiz yılın aynı dönemine nazaran 35 bin artarak rekor kırdı.

Almanya'da sosyal yardıma muhtaç emeklilerin sayısı artıyor. Federal İstatistik Dairesi'nin verilerine göre, 2024'ün ilk çeyreğinde 719 bin 330 yaşlı vatandaş temel güvence (Grundsicherung) desteği aldı. NOZ'un haberine göre; bu rakam, Mart 2023'e göre yaklaşık 35 binlik bir artışla şimdiye kadar kaydedilen en yüksek sayı oldu. 2015'ten bu yana ise yüzde 40'lık bir artış gözlendi.

Wagenknecht: Koalisyon yaşlıları 'onur kırıcı yoksulluğa' sürüklüyor

Muhalefetteki Sahra Wagenknecht İttifakı (BSW) lideri Sahra Wagenknecht, bu durumu koalisyon hükûmetinin yetersizliğinin bir göstergesi olarak nitelendirdi ve Alman emeklilik sisteminin birçok yaşlıyı "onur kırıcı yoksulluğa" sürüklediğini söyledi. Wagenknecht, bu rakamların buzdağının görünen kısmı olduğunu, birçok yaşlının sosyal yardım dairesine gitmekten utandığı için yardım talebinde bulunmadığını belirtti.

Alman Emeklilik Sigortası Sözcüsü ise bu artışın vergiden muafiyet düzenlemesinin etkisi olabileceğini ifade etti. 2021'de hayata geçirilen temel emeklilik uygulamasıyla düşük gelirli kişilerin hem temel güvence hem de emeklilik yardımı alması sağlanmaya çalışılmıştı.

Geri Dön 05 Temmuz 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN