Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
19 Kasım 2022 Cumartesi

Yapılan yardımlar zamların karşısında eriyor

Konut Şirketleri Birliği Başkanı Axel Gedaschko “Aralık ayında faturalarda rahatlama olacağını söylemek saçmalık. Yanlış vaatlere karşı hayal kırıklığına uğramayın” diyerek yapılan yardımların zamlar karşısında yetersiz olduğunu savundu.

Koronavirüs salgınının üzerine gelen Rusya-Ukrayna savaşıyla enerji başta olmak üzere birçok alanda görülmemiş zamlar geldi. Konuyla ilgili devletler sosyal yardımlarda bulunuyor ancak bu yardımların yeterliliği konusunda tartışmalar var.

Konut Şirketleri Birliği Başkanı Axel Gedaschko da BILD’e verdiği demeçte “25 milyon aile kira ödüyor. Aralık ayında faturalarda rahatlama olacağını söylemek saçmalık. Yanlış vaatlere karşı hayal kırıklığına uğramayın” ifadelerini kullandı. Gedaschko, yapılan yardımların zamlar karşısında yetersiz olduğunu savundu ve bir dizi öneri de sıraladı. Bunların arasında kriz boyunca karbondioksit vergisinin askıya alınması, Gaz ve Isı Komisyonu tarafından hazırlanan önerilerin ciddiye alınması gibi tavsiyeler bulunuyor.

Federal hükûmetin gücünü tamamen yitirdiğini söyleyen Gedaschko, “Almanya’da hanehalkı finansal olarak içinde bulundukları duruma bakılmaksızın enerjiye 3 bin avroya kadar daha fazla harcamak zorunda kalacak. Bu durumda insanların sonuçlardan endişelenmesi kadar doğal bir durum yok” ifadelerini kullandı.

Gedaschko ayrıca Almanya’da her yıl 400 bin yeni daireye ihtiyaç olduğunu ancak mevcut koşullar atında bunun sağlanmasının mümkün görünmediğini ifade etti.

Geri Dön 19 Kasım 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN