Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Nisan 2024 Cuma

Yakında marketlerde kahve rengi yumurta olmayacak

Alman Yumurta Üreticileri Birliği Başkanı Henner Schönecke, 5 yıl içinde süpermarket raflarında kahverengi yumurtaların bulunmayacağını söyledi.

Almanya'da yakında marketlerde kahverengi tavuk yumurtalarını bulmak zorlaşacak. Alman Yumurta Üreticileri Birliği Başkanı Henner Schönecke, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, 5 yıl içinde süpermarket raflarında kahverengi yumurtaların bulunmayacağını söyledi.

Beyaz yumurta tavukları, kahverengi yumurta tavuklarına göre daha küçük ve dolayısıyla daha az alana ihtiyaç duyuyorlar. Serbest gezinen çiftliklerde, bir tavuğun egzersiz yapabileceği alan miktarı önemli. Beyaz yumurta tavukları, daha küçük yumurtalar bırakıyor ve bu da hayvanlar için daha az stresli bir üretim süreci demek. Beyaz yumurta tavukları, 100 hafta boyunca yaklaşık 500 yumurta bırakırken, kahverengi yumurta tavukları 82 hafta içinde 380 yumurta bırakıyor. Ayrıca, kahverengi yumurta tavukları günde 135 gram yem tüketirken, beyaz tavuklar bunun 15 gram daha azını tüketiyor. Bu nedenle, çiftçiler daha az yem kullanmak, yetiştirmek ve taşımak zorunda kalıyor.

Alman Kümes Hayvanları Endüstrisi Merkez Birliği e. V. tarafından yapılan açıklamada, Almanların kahverengi yumurtaları beyaz olanlardan daha çok tercih ettiği belirtildi. Schönecke, "Savaşın ardından beyaz tavuk endüstriyel kafes çiftçiliğinin sembolü hâline gelirken, kahverengi tavuk çiftçilere atfedildi. Tüketiciler hâlâ kahverengi yumurta almayı tercih ediyorlar" dedi.

Geri Dön 12 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN