Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Eylül 2023 Çarşamba

Yahudi cemaati, Aiwanger’in özrünü kabul etmedi

Lise yıllarında Yahudi karşıtı broşür dağıttığı iddia edilen Bavyera Başbakan Yardımcısı Aiwanger'ın özrü, Yahudi cemaati tarafından kabul edilmedi.

Almanya Merkez Yahudi Konseyi ve Münih Yahudi Kültür Derneği, Bavyera Eyaleti Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Hubert Aiwanger'in okul yıllarında dağıttığı iddia edilen Yahudi karşıtı broşürleri "dehşet verici" olarak değerlendirdi ve Aiwanger'den gelen özrü kabul etmedi.

Almanya Merkez Yahudi Konseyi'nin eski Başkanı ve Yukarı Bavyera Yahudi Cemaati Başkanı Charlotte Knobloch, Hür Seçmenler lideri Aiwanger'in kendisiyle iletişim kurduğunu belirtti, ancak özrü kabul etmediğini ve bu tür bir davranışın kabul edilemez olduğunu ifade etti. Ayrıca, Eyalet Başbakanı ve CSU Lideri Markus Söder'in Aiwanger'i görevde tutma kararını desteklediğini söyledi.

Almanya Yahudi Merkez Konseyi Başkanı Josef Schuster da, Aiwanger'in görevden alınması durumunda bunu seçim kampanyasında kullanabileceğini ve Aiwanger'in eyalet seçimlerinde Hür Seçmenler için mağduriyet durumu yaratarak daha fazla oy alabileceğini belirtti.

Almanlar Söder'i destekliyor

Bavyera Başbakanı ve CDU lideri Markus Söder, Aiwanger'in Yahudi karşıtı broşürler dağıttığı iddialarına rağmen görevden alınmasına gerek olmadığına karar vermişti. RTL/NTV adına Forsa araştırma şirketi tarafından yapılan bir ankete göre, Almanların büyük bir kısmı Söder'in bu kararını destekliyor. Ancak, bazı siyasi partilerin destekçileri arasında bu konuda farklı görüşler bulunuyor.

Geri Dön 06 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN