Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
20 Ekim 2023 Cuma

Wagenknecht’in yeni partisi yolda

Sol Partili Sahra Wagenknecht, yeni bir parti kurma yolunda önemli bir adım attı. Resmi açıklama yeni yılda yapılacak. Sol Parti ise bu girişimi 'sorumsuzca' olarak nitelendirdi.

Wagenknecht'in eşi Oskar Lafontaine dahil bir grup, "BSW - Sağduyu ve Adalet İçin" adlı bir dernek kurarak yeni partinin temellerini attı. Resmi açıklama ise yeni yılın başında yapılacak.

Wagenknecht, Sol Parti'den istifa etmek istemediğini ancak yeni partinin programını detaylı bir şekilde açıklayacağını duyurdu. Birçok önde gelen Sol Partili siyasetçi, Wagenknecht liderliğindeki yeni partiye desteklerini açıklamıştı.

Sol Parti: Wagenknecht'in girişimi sorumsuzca

Ancak, Sol Parti bu adıma eleştiriyle yaklaştı. Sol Parti Eş Başkanı Janine Wissler, bu girişimi "sorumsuzca" olarak niteledi. Sol Parti Federal Meclis Grup Başkanı Dietmar Bartsch ise bu adımı "ahlaki değil ve son derece sorunlu" olarak değerlendirdi. Ayrıca, Wagenknecht'in partisinin artık bir rakip parti olacağını ifade etti. Eğer Sahra Wagenknecht yeni parti kurup Sol Parti'den ayrılırsa, Sol Parti Federal Meclis Grup statüsünü kaybedebilir.

Sağ seçmenden oy alabilir

Wagenknecht'in yeni parti kurma potansiyeli oldukça yüksek. Bir anket, Almanya'da seçmenlerin yaklaşık yüzde 20'sinin Wagenknecht'in partisine oy verebileceğini gösterdi. Bu yeni parti, özellikle eski Doğu Almanya bölgelerinde destek bulabilir ve sağ partilerin seçmen kitlesini etkileyebilir.

Geri Dön 20 Ekim 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN