Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
06 Mart 2023 Pazartesi

Wagenknecht Sol Parti defterini kapatıyor

Sol Partili Federal Meclis Üyesi Sahra Wagenknecht, bir daha Sol Parti'den aday olmayacağını açıkladı.

Federal Meclis üyesi Sahra Wagenknecht, Alice Schwarzer ile birlikte kaleme aldığı "Barış Manifestosu" ve Berlin’de düzenlenen büyük barış protestosundan sonra partisinden tepki görmeye devam ediyor. Sol partililerin bir kısmı Wagenknecht’in partiden bağımsız hareket etmekle suçlarken, bazı politikacılar ise kendisini destekliyor. 

Wagenknecht, cuma günü yaptığı açıklamada Sol Parti'den yeniden aday olmayacağını söyledi, bunun sonuçlarına katlanmaya hazır olduğunu da ekledi. Wagenknecht hakkında yasama döneminin sona ermesi ardından emekli olacağı ya da yeni parti kurmaya yönelik hazırlıkları olduğuna dair spekülasyonları açıkça yanıtlamadı ancak birçok insanın var olan partiler tarafından temsil edilmediğini düşündüğünü ve bunun bir sorun olduğunu ekledi. 

Partinin Başkan Yardımcısı Katina Schubert, Wagenknecht'i partiyle birlikte çalışmamakla suçlarken, Sol Partili Federal Meclis üyesi Alexander Ulrich ise Wagenknecht'in partideki en popüler kadın figür olduğu için yıllardır zorbalığa maruz kaldığını vurguladı. 

Wagenknecht özellikle geçen sonbaharda Federal Meclis’te yaptığı konuşmadan beri eleştiri oklarının hedefinde. Konuşmasında Alman hükümetini Rusya’ya karşı ekonomik bir savaş yürütmekle suçlamıştı, bunun ardından partiden ihraç edilmesi gündeme gelmişti. Ukrayna’ya silah sevkiyatının durdurulmasına yönelik görüşleri de birçok çevre tarafından Rusya’ya destek olarak yorumlanmış ve eleştirilmişti. 

Geri Dön 06 Mart 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN