Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Temmuz 2024 Çarşamba

Wagenknecht anketlerde rekor kırdı

Almanya'da yapılan son ankete göre; Sahra Wagenknecht İttifakı (BSW) yüzde 9 oy oranına ulaşarak kurulduğundan bu yana en iyi sonucunu elde etti.

Almanya'da yapılan son anketlere göre, Sahra Wagenknecht İttifakı (BSW) Partisi yükselişini sürdürüyor. INSA tarafından yapılan ankete göre, BSW yüzde 9 oy oranına ulaşarak kurulduğundan bu yana en iyi sonucunu elde etti. 

Wagenknecht'in ayrıldığı Sol Parti ise yüzde 2,5 ile bugüne kadarki en düşük oy oranını aldı. INSA Başkanı Hermann Binkert, BSW güçlendikçe Sol Parti'nin zayıfladığını belirtti ve Sol Parti'nin 17 yıl sonra bir çöküşle karşı karşıya olduğunu söyledi.

İktidardaki Sosyal Demokrat Parti (SPD), Yeşiller ve Hür Demokrat Parti’den (FDP) oluşan koalisyon, halk arasında güven kaybı yaşıyor. Ankete katılanların yüzde 72’si hükûmetin çalışmalarından memnun değilken, sadece yüzde 19’u memnun. Başbakan Olaf Scholz'tan memnun olmayanların oranı ise yüzde 69.

Ankette partilerin oy durumu şöyle: CDU/CSU yüzde 29,5 ile önde, AfD yüzde 17,5 ile ikinci sırada. Koalisyon partileri ise zayıf durumda; SPD yüzde 15, Yeşiller yüzde 12, FDP yüzde 5,5 oy oranına sahip.

Avrupa Parlamentosu seçimlerinde AfD, oylarını artırarak yüzde 15,9'a ulaştı ve CDU/CSU'nun ardından ikinci sırada yer aldı. İktidar partileri ise oy kaybı yaşadı.

Geri Dön 03 Temmuz 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN