Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
09 Kasım 2023 Perşembe

Wagenknecht: Almanya'nın artık göçmenlere yeri yok

Sol Parti'den ayrılarak kendi partisini kurmaya hazırlanan Sahra Wagenkencht, "Almanya'nın artık göçmenlere yeri yok, 1 numaralı varış noktası olmaya hazır değil" dedi.

Almanya'da aylardır süren göç tartışmaları, federal hükûmetle eyaletlerin göç krizinin mali yükünün paylaşılması konusunda uzlaşmasıyla bir süreliğine de olsa geri plana atılmıştı. Ancak, Sol Parti'den ayrılan ve kendi partisini kurmaya hazırlanan Sahra Wagenknecht'in zirvede alınan kararları eleştirmesi, tartışmaları yeniden alevlendirdi.

Wagenknecht: Almanya'nın artık göçmenlere yeri yok

Wagenknecht, zirvenin ardından yaptığı açıklamada, "Şansölye ve eyalet başbakanları, görünüşe göre hâlâ durumun ciddiyetinin farkına varamıyor. Bugün dünyaya verilecek mesaj şu olmalıydı; ‘Almanya bunalmış durumda, Almanya'nın artık yeri yok, Almanya artık 1 numaralı varış noktası olmaya hazır değil. Sadece mültecileri ve mali yükleri daha iyi dağıtmayı istemek yeterli değil. Rakamlar çok yüksek" dedi. Wagenknecht, göçe katı sınırlamalar getirilmesi ve sığınmacılara yönelik yardımların üst sınırlanması yönünde çağrıda bulundu.

Wagenknecht'in göç politikası konusundaki katı tutumu eski partisiyle arasının bozulmasının bir nedeniydi. Sol Parti, göç konusunda daha liberal bir tutum benimsiyor.

SPD'de 'ideolojik sapma' ayrılığı

Göç politikası nedeniyle partisinden ayrılan tek isim Wagenknecht değil. Vorpommern-Rügen Bölge Sorumlusu Stefan Kerth de pazartesi günü SPD'den ayrıldığını duyurdu. Kerth, "Uzun bir süredir, SPD'nin ve merkezin solundaki siyasi kampın siyasetinin, ideolojik olarak çok güçlü bir şekilde yönlendirildiğini ve hayatın gerçekliğine yeterince yönelmediğini düşünüyorum" dedi. Kerth'in de göç konusundaki liberal tutumu SPD'den ayrılmasının bir nedeni olarak gösteriliyor.

Göç tartışmaları, Almanya'da siyasetin önemli gündem maddelerinden biri olmaya devam ediyor.

Geri Dön 09 Kasım 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN