Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Eylül 2023 Salı

‘Wagenkencht kendi partisini kuruyor’

Sol Parti'den aday olmayacağını açıklayan Sahra Wagenknecht'in yeni parti kuracağı iddia edildi. Seçmenlerin yüzde 25'i, Wagenknecht'e oy verebileceğini söylüyor.

Almanya'da muhalefetteki Sol Parti'den aday olmayacağını daha önce açıklayan Sahra Wagenknecht, 8 Ekim'deki Hessen ve Bavyera eyalet seçimlerinin ardından yeni bir parti kuracağı iddialarıyla gündemde. Bild gazetesinin haberine göre, Wagenknecht hâlâ kesin bir karar vermediğini belirtse de, 8 Ekim'deki seçimlerin ardından yeni partisiyle ilgili planlarını açıklayacağına dair spekülasyonlar var. Bild gazetesi, "Wagenknecht kendi partisini kuruyor" başlığı altında, Wagenknecht'in yeni partiyle siyaset sahnesine hızla döneceğini iddia etti.

Her 4 kişiden biri 'Wagenknecht'e oy verebilirim' diyor

INSA araştırma şirketi tarafından Bild gazetesi adına yapılan son anketlere göre, Sahra Wagenknecht Almanya'da 'en sevilen siyasetçiler' sıralamasında SPD'li Federal Savunma Bakanı Boris Pistorius ve CSU Genel Başkanı ve Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder'in ardından üçüncü sırada yer alıyor. Wagenknecht'in kendi partisini kurması durumunda oy verme olasılığını belirten seçmen oranı yüzde 25'e ulaşıyor. Özellikle eski Doğu Almanya'daki yeni eyaletlerde bu oran yüzde 42'ye çıkıyor.

Geri Dön 12 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN