Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Mart 2024 Perşembe

'Vida Kralı' milyarderden çalışanlarına AfD uyarısı

Almanya'nın en zengin iş insanlarından Reinhold Würth, 25 bin çalışanına 'AfD'ye oy vermemelerini' tavsiye eden bir mektup kaleme aldı.

Almanya'nın tanınmış iş insanlarından ve Würth grubunun sahibi olan 89 yaşındaki milyarder Reinhold Würth, ülkenin üçüncü zengini olarak bilinen bir figür. Würth, aşırı sağcı parti AfD hakkında çalışanlarına yönelik ciddi bir uyarıda bulundu. 25 bin çalışanına yazdığı beş sayfalık bir mektupta, onları AfD'ye oy vermemeleri konusunda uyarırken, AfD'ye karşı yapılan protesto yürüyüşlerini de desteklemediğini belirtti.

Würth, mektubunda, Almanya'da yaşayan insanların yüksek bir yaşam standardına sahip olduğunu, ülkenin tasarruf oranının yüksek olduğunu ve sağlık hizmetlerinin Avrupa'nın diğer ülkeleriyle aynı seviyede olduğunu vurguladı. Ayrıca, Almanya'daki çalışma saatlerinin diğer birçok ülkeye göre daha kısa olduğunu belirtti. Würth, vatandaşların ve çalışanlarının seçimlerde kimlere oy vereceklerini dikkatli bir şekilde düşünmeleri gerektiğini ifade ederken, AfD'ye oy vermenin yalnızca trafik ışığı hükûmetinden memnuniyetsizlik nedeniyle yeterli bir gerekçe olmadığını belirtti.

Würth'ün bu çıkışı, Baden-Württemberg Başbakanı Winfried Kretschmann (Yeşiller Partisi) tarafından övgüyle karşılandı. Kretschmann, Würth'ün açıklamalarını, başarının nasıl elde edileceğini bilen ve zengin bir hayat tecrübesine sahip bir bireyin dengeli tespitleri olarak nitelendirdi.

Geri Dön 21 Mart 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN