Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Ocak 2024 Perşembe

Verginin yükü yoksula, indirimi zengine

Almanya’da bütçe krizinin ardından fatura, dar ve orta gelirli vergi mükelleflerine kesilecek.

Verginin yükü yoksula, indirimi zengine

Alman Ekonomi Enstitüsü (IW), trafik ışığı koalisyonunun anlaşmasında artan karbon vergisini telafi etmek için ‘iklim bonusu’ sözü verildiğini ancak henüz buna dair bir adım atılmadığını hatırlattı. Enstitü, hükûmeti vaat ettikleri iklim bonusunu acilen ödemeye çağırdı.

IW’den yapılan açıklamada şöyle denildi:

Trafik ışığı hükûmetinin hatalarının bedelini vergi mükellefleri ödüyor. En fazla yükü, dar ve orta gelirliler ile tek çocuklu bekar ebeveynler hissedecek.

Vergi indirimi zenginlere

Almanya’da bu yıl 15 milyar avroluk vergi indirimi yapılacak. FDP’li Maliye Bakanı Christian Lindner bununla gurur duyduğunu söyledi. Ancak vergi indirimi dar ve orta gelirliler için değil. 2024 yılında yalnızca yüksek ve çok yüksek gelirli vergi mükellefleri indirimden gözle görülür biçimde faydalanacak.

Geri Dön 04 Ocak 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN