Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
01 Şubat 2023 Çarşamba

Vergi Mükellefleri Derneği: Soli’nin kaldırılması için mücadelemiz sürecek

Federal Vergi Mahkemesi, Soli olarak bilinen dayanışma vergisini (Solidaritatszuschlag) hukuka uygun bulmuştu. Vergi Mükellefleri Derneği ise karara tepki göstererek mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

BILD'e konuşan Vergi Mükellefleri Derneği Başkanı Reiner Holznagel, mahkemenin onaylama kararını eleştirdi.  Holznagel, “Siyasiler, dayanışma vergisinin kaldırılmasıyla ilgili vaatlerini yerine getiremedi. Ancak biz bu verginin tamamen kaldırılması için mücadelemize devam edeceğiz. Söz konusu vergiyi yalnızca zenginler değil, geliri yüksek olan emeklilikler ve küçük ölçekli şirket sahipleri de ödüyor” dedi.

Soli, iki Almanya'nın yeniden birleşmesinin ardından Doğu eyaletlerinin kalkınmasını finanse etmek için 1991'de yürürlüğe girmişti. Dayanışma vergisi, 2022'de devlete 11 milyar avro gelir sağladı. 

Soli, gelir seviyesi en yüksek yüzde 10’luk kesimden alınıyor

Söz konusu vergi, yıllık gelirleri 62 bin 603 avrodan yüksek bekarlar ile 125 bin 206 avrodan yüksek olan evli çiftlerden alınıyor. Belirtilen oranlar, nüfusun en yüksek gelirli yüzde 10'ununu kapsıyor.

Geri Dön 01 Şubat 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN