Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Ekim 2022 Çarşamba

Vergi gelirleri düştü

Almanya'da bu yıl ilk kez vergi gelirlerinde gözle görülür bir düşüş yaşandı. Vergi gelirleri bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 9 azaldı.

Vergi gelirleri düştü

Federal Maliye Bakanlığı'nın aylık raporuna göre, Hazine geliri eylül ayında 71,2 milyar avro ile bir önceki yılın yüzde 9 altında seyretti. Uzmanlar düşüşe gerekçe olarak eylül ayında yapılan enerji yardımlarını gösterdi. 

Federal vergi gelirleri de geçtiğimiz yaz aylarında yapılan benzinde vergi indirimi nedeniyle yüzde 10,6 oranında azaldı. Federal ve eyaletlerin toplam vergi geliri ise bu yılın ilk 9 ayında 593 milyar avroya ulaştı. Gelirler bir yıl öncesine göre yüzde 9,7 oranında arttı. 

Alman Ekonomik Araştırma Enstitüsü Başkanı Marcel Fratzscher, “önümüzdeki 2 yıl içinde iflas dalgası yaşanabilir” uyarısında bulundu. Fratzscher, Augsburger Allgemeine Zeitung’a konuştu ve “Pandemi nedeniyle bir çok şirketin mali rezervleri tükendi. Enflasyon ve enerji fiyatlarındaki artışlar talepleri düşürdü, kriz tırmanıyor” dedi.

Geri Dön 26 Ekim 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN