Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
28 Ekim 2023 Cumartesi

Ver.di ülke genelinde greve çağırdı

Almanya'da, Ver.di sendikası, ülke genelindeki perakende sektörü işçilerini greve çağırdı.

Ver.di Yönetim Kurulu Üyesi Frank Werneke, "Çalışanların artık yüksek enflasyonun yol açtığı devasa reel ücret kayıplarını telafi etmek için cüzdanlarında daha fazla paraya ihtiyacı var" dedi. Werneke, 13 toplu pazarlık alanında altı aydan fazla süren toplu pazarlığın ardından, ne toplu sözleşme ne de işverenlerden iyileştirilmiş bir teklif gelmemesini eleştirdi. Ayda 130 saat çalışan bir satış personelinin brüt yaklaşık 2 bin 260 avro aldığını hatırlatan Werneke, "Bu maaşla, perakende sektörü çalışanları gıda, kira, elektrik ve benzin gibi masraflarını nasıl karşılayacaklarını bilemiyor” dedi.

Sendika, perakende sektörü çalışanları için 2,50 avroluk artışla en az 13,50 avro saat ücreti talep ediyor. Toptan satış ve dış ticaret çalışanları için en az 425 avro olmak üzere ayda yüzde 13 oranında ücret artışı istiyor. İşveren tarafı ise şu anda yüzde 8,5'e kadar zam ve bir defaya mahsus enflasyon primi vermeyi öneriyor.

Bir sonraki müzakere turları toptan ve dış ticaret için 30 Ekim'de Hessen eyaletinde, perakende için ise 1 Kasım 2023'te Mecklenburg-Batı Vorpommern'da gerçekleştirilecek.

Geri Dön 28 Ekim 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN