Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Aralık 2023 Salı

Veliler isyan etti: Böyle devam etmek mümkün değil

Brandenburg'da veliler, eyalet başbakanına mektup yazarak eğitimdeki aksaklıklardan duydukları endişeleri dile getirdi.

Almanya'nın Brandenburg eyaletindeki Veli Birliği, Eyalet Başbakanı Dietmar Woidke'ye (SPD) bir mektup yazarak, aşırı kalabalık sınıflar, ders iptalleri ve okullarda artan şiddet olaylarına dair endişelerini ifade etti. Mektupta, eğitimin öncelikli bir mesele hâline gelmesi gerektiği ve şu ana kadar alınan yetersiz tedbirlerle devam edilemeyeceği vurgulandı.

Veli Birliği, eğitim alanında acil çözümler gerektiğini belirterek, öğretmen ihtiyacının gerçekçi bir şekilde belirlenmesi için yeni bir 'öğretmen modeli hesaplaması', öğretmenlik eğitiminde değişiklikler, okul psikologları için daha fazla pozisyon ve okulların dijital cihazlarla donatılması çağrısında bulundu.

Sadece Brandenburg eyaletinde önümüzdeki yıl yaklaşık 1.500 öğretmene ihtiyaç olduğu belirtilirken, SPD'li Eğitim Bakanı Steffen Freiberg, 2024'ten itibaren mevcut memurların kaybedilmemesi için ek ödemeler yapılmasının planlandığını açıkladı.

Brandenburg Teknik Üniversitesi'nde (BTU) sosyal hizmetler, yapay zeka ve öğretmenlik bölümleri özellikle ilgi çeken alanlar arasında yer alıyor. Brandenburg'daki öğretmen açığını kapatmak amacıyla, ekim ayından bu yana öğretmenlik bölümü 'ikili eğitim sistemi' olarak tercih edilebiliyor. Bu bölüm, yabancı öğrenciler arasında da popüler olup, yeni öğrencilerin yüzde 47'si yurt dışından gelen öğrencilerden oluşuyor.

Geri Dön 19 Aralık 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN