Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
19 Mayıs 2023 Cuma

VdK: Lauterbach, 4 milyon kişiyi ortada bıraktı

VdK Sosyal Dernek Başkanı Verena Bentele, Sağlık Bakanı Karl Lauterbach’ı ağır bir şekilde eleştirdi. Bakım hizmetlerinin yetersiz olduğunu söyledi ve evde bakım hizmeti sunanların acilen desteklenmesi çağrısında bulundu.

VdK: Lauterbach, 4 milyon kişiyi ortada bıraktı

VdK Sosyal Dernek Başkanı Verena Bentele, Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach’ı (SPD) ağır bir şekilde eleştirdi. Bentele, “Bakan evlerinde aileleri tarafından bakılan 4 milyon bakıma muhtaç insanı ortada bıraktı” diyerek hükûmeti, koalisyon anlaşmasını ciddiye almamakla suçladı.

Bild gazetesine konuşan Bentele; Lauterbach’ın akrabaların bakımı konusunda ciddi olduğunu düşünüyorsa yardım bütçesi tekliflerini kabul etmesi gerektiğini belirtti. Bakım hizmetlerinin yetersiz olduğunu ve başvuruların karmaşık olduğunu söyleyen Bentele, devletin yılda 12 milyar avro tasarruf ettiğini ancak bunun kurbanlarının hem bakıma muhtaç olanlar hem de bakım veren yakınları olduğunu belirtti.

Bentele ayrıca kısa süreli ve gündüz bakım yerlerine hızlı ulaşım sağlayacak internet portalının Lauterbach’ın yasa tasarısından çıkarıldığına dikkat çekti. Çoğu insanın evde yaşlanmak istediğini ve sadece yüzde 10’unun huzurevinde yaşamayı düşündüğünü belirterek evde bakım hizmeti sunanların acilen desteklenmesi çağrısında bulundu.

Geri Dön 19 Mayıs 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN