Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Ağustos 2023 Perşembe

Uzmanlar: Hükûmetin iklim politikaları fazla iyimser

İklim sorununa odaklanan uzmanlar, federal hükûmetin küresel ısınmayla mücadelesini 'fazla iyimser' olmakla eleştirdi.

Almanya'da, iklim sorunlarına odaklanan Uzman Komisyonu, federal hükûmetin küresel ısınma ile mücadele çabalarını yetersiz buldu ve hükûmeti iklim politikasında aşırı iyimser olmakla eleştirdi. Komisyon, hükûmetin 2019'da açıkladığı İklim Koruma hedeflerine ulaşmadığını belirtti.

Uzman Komisyonu Başkanı Hans-Martin Henning, alınan önlemlerin gerçekleşme olasılığı ile hükûmetin belgeli öngörülerinin uyuşmamasını eleştirdi. Henning'e göre hükûmet, 130 önlem alarak yüksek bir standart belirledi, ancak bunlar yetersiz. Henning, "İklim koruma programındaki adımlar, özellikle enerji, sanayi ve inşaat sektörlerinde sera gazı emisyonlarında önemli düşüşler sağlayabilir. Ancak bu sonuncusu, henüz Federal Meclis tarafından onaylanmamış olan Bina Enerji Kanunu'nun (GEG) uygulanmasına bağlı" şeklinde konuştu.

Uzmanlara göre, 2030'a kadar inşaat sektöründe ulaşılması gereken iklim hedeflerine ulaşmak için 35 milyon ton karbondioksit eşdeğerinin eksik kalacağı belirtiliyor. Taşımacılık sektöründe ise bu eksiklik 2030'a kadar 117 ila 191 milyon ton arasında olacak.

Bu eksikliklerin nasıl giderileceği henüz net değil. Planlanan önlemler tam olarak hayata geçirilse bile aradaki farkın muhtemelen hükûmetin öngördüğünden daha büyük olacağı düşünülüyor. Komisyon açıklamasına göre, hükûmetin iklim programında "önemli belirsizlikler" mevcut. Henning, "Bu nedenle, beklenen genel düşüş muhtemelen öngörülenden daha fazla olabilir" dedi.

Uzman Komisyonu Başkan Yardımcısı Brigitte Knopf ise; iklim koruma programının ekonomik, sosyal ve diğer çevresel sonuçları değerlendirmemesi nedeniyle yetersiz olduğunu ifade etti.

Geri Dön 24 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN