Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
19 Ocak 2024 Cuma

Uzlaşma olmazsa protestolar devam edecek

Almanya'da çiftçiler, hükûmetle uzlaşma sağlanamaması durumunda, pazartesi gününden itibaren protestolarına devam edeceklerini belirtti.

Uzlaşma olmazsa protestolar devam edecek

Almanya'da Çiftçiler Birliği Başkanı Joachim Rukwied, hükûmetin tarımsal dizel sübvansiyonunu kademeli olarak kaldırma kararını geri çekmemesi durumunda, ülke genelinde daha büyük protestolara hazırlıklı olunması gerektiğini söyledi. Rukwied, Berlin'de yaptığı açıklamada, önceki protestoların bir 'öncü/artçı şok' olduğunu ve hükûmetin adım atmaması hâlinde asıl patlamanın gerçekleşeceğini belirtti. Birlik başkanı, Bütçe Komisyonu toplantısından olumlu bir sonuç çıkmazsa, önümüzdeki pazartesi gününden itibaren ülke genelinde yeniden eylemlere başlayacaklarını ifade etti, ancak daha fazla ayrıntı vermedi.

Federal Maliye Bakanı Christian Lindner, çiftçiler için vergi muafiyetinin devam edeceğini ve tarımsal dizel sübvansiyonun kademeli olarak kaldırılacağını söyledi. Lindner, çiftçilerin memnuniyetsizliğini anladığını belirterek, hükûmetin tasarruf planlarında çiftçilerden çok şey talep edildiğini kabul etti.

Uzlaşma olmazsa protestolara devam

Almanya Çiftçiler Birliği Başkanı Rukwied, çiftçilerin protestolarını bitirmesinin hükûmetin elinde olduğunu ve hükûmetin uzlaşmaya gitmemesi durumunda gösterilere devam edileceği mesajını verdi. Rukwied, hükûmetle görüşmeye ve uzlaşma sağlamaya hazır olduklarını belirterek, "Hükûmetin teklifi adil değil ve çürük. Bunu kabul etmiyoruz" demişti.

CSU'lu Alexander Dobrindt, SPD, Yeşiller ve FDP'nin tarımla ilgili tek bir somut taahhüt içermemesini eleştirdi. Dobrindt, "Bu, koalisyonun tarım politikası iflas başvurusudur. Tarımsal dizelde sübvansiyon, adil bir önlemdir ve iklime zarar veren bir destek değil" dedi ve vergi artışının geri alınması çağrısında bulundu.

Berlin'de bazı çiftçilerin protestolarına devam etmesi nedeniyle "Straße des 17. Juni" Caddesi'nin 26 Ocak'a kadar trafiğe kapalı kalacağı açıklandı. Protestolar için perşembe günü 500, cumartesi günü ise 70 traktörün polise kayıt yaptırdığı belirtildi. Berlin'de çiftçilerin traktörleri ile yeşil alanlara zarar vermesi üzerine Berlin Mitte Bölge İdaresi şikâyette bulundu.

Geri Dön 19 Ocak 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN