Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Mart 2024 Cumartesi

Uzaydan cisimler düştü

Almanya'ya düşmesi beklenen uzay cisimleri, korkulanın aksine, genellikle okyanusa düştü ve herhangi bir sorun yaşanmadı.

Almanya Ekonomi ve İklim Koruma Bakanlığı, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan (ISS) ayrılan ve yaklaşık 2 bin 600 kilogram ağırlığında olan dev bir batarya bloğu, dün akşam, dünyaya düştü. Parçaların, Almanya'nın Ruhr bölgesinden Cottobus'a kadar uzanan 35 kilometrelik bir koridora düşmesi bekleniyordu. Uzmanlar, 'düşen parçalara dokunmayın, derhal 112'yi arayın' uyarısında bulunmuştu. Ne var ki korkulan olmadı ve parçalar genel olarak okyanusa düştü. 

Dünya'yı çevreleyen uzay çöpünün yaklaşık 10 bin ton olduğu ve bu miktarın her yıl arttığı belirtiliyor. Alman Havacılık ve Uzay Merkezi (DLR) Sözcüsü Andreas Schütz, uzaydaki çöpün büyük bir kısmının işlevsiz uydular, atılmış roket etapları ve bunların parçalarından oluştuğunu ve bu durumun uzay yolculuğu için günlük bir sorun teşkil ettiğini ifade etti.

Geri Dön 09 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN