Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
16 Mayıs 2023 Salı

Uyuşturucu 2 bin kişiyi canından etti

Almanya’da 2022 yılında 2 bine yakın kişi, uyuşturucu nedeniyle hayatını kaybetti.

Almanya’da uyuşturucu problemi giderek büyüyor. Tagesschau’nun haberine göre; ülkede, geçtiğimiz yıl 2 bine yakın kişi yasa dışı uyuşturucular nedeniyle hayatını kaybetti. 

Ölümler yüzde 9 arttı

Federal hükûmetin, bağımlılık ve uyuşturucuyla mücadeleden sorumlu temsilcisi Burkhard Blienert, uyuşturucuya bağlı ölümlerin sayısının geçtiğimiz yıla göre yüzde 9 artığına dikkat çekti. 

En fazla ölüme neden olan maddeler belirlendi

Raporlara göre, ölüme en fazla neden olan uyuşturucu maddeler; eroin, morfin ve metadon olarak sınıflandırıldı. Uzun süreli uyuşturucu kullanımı nedeniyle hayatını kaybedenlerin ortalama yaşının 41, yüzde 80’inden fazlasının erkeklerden oluştuğu, 2012’den bu yana ölümlü vaka sayısının düzenli olarak yükseldiği belirtildi. 

Geri Dön 16 Mayıs 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN