Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'dan Türkiye'ye vize kolaylığı sözü - 19 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Mart 2024 Pazartesi

Üst düzey askerlerin görüşmeleri sızdırıldı

Üst düzey Alman subayların, Ukrayna-Rusya Savaşı ile ilgili sızdırılan görüşmeleri gündeme bomba gibi düştü. Hem Almanya hem Rusya tarafından açıklamalar geldi.

Üst düzey askerlerin görüşmeleri sızdırıldı

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Ukrayna'ya silah gönderilmesine ilişkin üst düzey askeri yetkililerin görüşmelerinin sızdırılmasına dair ilk kez açıklamalarda bulundu. Scholz, konunun 'çok dikkatli, çok yoğun ve çok hızlı' bir şekilde incelendiğini belirtti. Almanya Savunma Bakanlığı, söz konusu sızıntıyla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlattığını duyurdu. Rusya, Almanya'dan konu hakkında bir açıklama talep etti. Görüşmenin Alman Savunma Bakanı Boris Pistorius'a bilgilendirme amacı taşıdığı ifade ediliyor.

Rusya açıklama bekliyor

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, Almanya'nın savaşa hazırlandığını öne sürerek, Alman Silahlı Kuvvetleri (Bundeswehr) subaylarının konuşmalarının kötü niyetli bir yalan olduğunu iddia etti. Russia Today (RT) Genel Yayın Yönetmeni Margarita Simonyan tarafından yayımlanan 30 dakikalık ses kaydı, Alman Hava Kuvvetleri mensuplarının Kırım Köprüsü'nü imha edip edemeyeceğine dair tartışmaları içeriyordu. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Moskova'nın konuşmalarla ilgili olarak Berlin'den açıklama talep ettiğini, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un durumu "şaşırtıcı" bulduğunu ve NATO'daki meslektaşlarının yalan söylediğini belirttiğini açıkladı.

Almanya Savunma Bakanlığı, ses kaydının nasıl ele geçirildiğini araştırırken, Almanya Askeri İstihbarat Teşkilatı (MAD) gerekli tedbirleri aldı. Ses kaydının Webex platformu üzerinden internet üzerinden yapılan bir görüşmede kaydedildiği belirtildi.

Geri Dön 04 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN