Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
24 Şubat 2023 Cuma

Uniklinik Ulm’den tartışmalı çağrı

Almanya’da bulunan Ulm Üniversite Hastanesi’nde çalışanlarına Türkiye ve Suriye’deki deprem bölgelerine gönderilmek üzere, tarihi geçmiş, herhangi bir nedenle çöpe gidecek ürünleri toplamalarını isteyen bir duyuru yapıldı. 

AVRUPADAN ÖZEL

Hala kullanılan malzemelerin ve son kullanma tarihi geçmeyenlerin gönderilmemesi istenen yazı tepki çekince, hastane internet sitesinden bir açıklama yayımladı.

Uniklinik Ulm: Resmi bir yazı değil

Söz konusu duyuru metninin kurum içi gönderilen bir elektronik postadan alındığını belirten hastane, “Bu hastanemizin görüşünü yansıtan resmi, onaylı bir yazı değil. Ortaya çıkan yanlış anlamalardan dolayı çok üzgünüz” açıklamasını yaptı. 

Burada kastedilen ürünlerin ilaçlar olmadığı, son kullanma tarihi geçtikten sonra da kullanılabilen bandaj gibi materyaller olduğu belirtildi.

Uzmanlar: Yapılabilir ama… 

Konuyla ilgili Avrupadan’a konuşan Dr. Kemal Gündoğdu, “Kişisel görüşüm ilaç içermeyen medikal sarf malzemenin acil durumlarda kullanılabileceği görüşünde. Ancak bu malzemeleri çöpe atmak için de bir ödeme yapılır. Hastane bunu da bedavaya getirmek istemiş olabilir” dedi.  

Konuyla ilgili görüştüğümüz birçok uzman, malzemelerin kullanılabilir olduğunu savundu. 

Erdikmen: Hiçbir açıklaması yok

Olayı sosyal medya hesaplarından yayımladığı videolarla duyuran Gazeteci Oktan Erdikmen ise uygulamanın iyi niyetle yapılmış bile olsa, hiçbir açıklaması olmadığını savundu. “Teknik olarak kullanılabilir malzemeler dahi olsa, deprem bölgesindeki insanlara yardım gönderirken, "tarihi geçmiş, çöpe gidecek ürünleri toplayın" demek doğru değil. Yardım edilen ülke ABD, İsviçre, İngiltere gibi zengin bir ülke olsaydı, böyle bir yazı asılmazdı. Bu durum bilinçaltında ikinci sınıf insan olarak görülmemizden kaynaklanıyor” dedi.

Geri Dön 24 Şubat 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN