Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Eylül 2023 Çarşamba

Ülke genelinde trafik kontrolü

Almanya genelinde, araç ve bisikletler denetlendi. Kontroller sırasında elektrikli scooterlar da denetlendi ve kuralları hatırlatıldı.

Almanya'da, "sicher.mobil.leben" kampanyası kapsamında dün ülke genelinde polis tarafından araç ve bisiklet denetlemeleri gerçekleştirildi. Karayolları yetkilileri, kontroller sırasında araç, motosiklet ve bisiklet sürücülerinin yanı sıra e-scooter sürücülerinin de denetlendiğini duyurdu.

Kontroller sırasında sürücülerin ehliyetleri, araç belgeleri, farlar, lastikler ve ilk yardım ekipmanları gibi çeşitli konular gözden geçirildi.

Ayrıca, acil durum ekipmanlarını gösterme yükümlülüğünün, polis talep etmediği sürece bagajın açılmasını gerektirmediği vurgulandı. Temelde, memurların arama emri alması veya somut bir suç şüphesi olması gerekmektedir.

Ayrıca, ADAC (Alman Otomobil Kulübü) tarafından elektrikli scooter (e-scooter) kiralayan sürücülere aşağıdaki kuralların hatırlatıldığı belirtildi:

  • E-scooter sürücülerinin ehliyet gerekmez.
  • Minimum yaş sınırı 14'tür.
  • Kask takma zorunluluğu bulunmamaktadır.
  • E-scooter'lara yalnızca bir kişi binme izni vardır; iki kişiyle binmek yasaktır.
  • Sürücüler için alkol sınırları aynıdır.
  • E-scooter'lar bisiklet yollarında, bisiklet şeritlerinde ve bisiklet caddelerinde kullanılabilir. Bu yollar eksikse araç yolu kullanılabilir.
  • "E-Scooter frei" levhası olmadığı sürece yaya bölgelerinde sürüş yasaktır.
Geri Dön 27 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN