Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Nisan 2024 Cumartesi

Ulaştırma Bakanı’ndan hafta sonu sürüş yasağı uyarısı

Federal Ulaştırma Bakanı Volker Wissing, İklim Koruma Yasası'nın kabul edilmemesi hâlinde her hafta sonu Almanya genelinde sürüş yasağı uygulanabileceği uyarısında bulundu.

Federal Ulaştırma Bakanı Volker Wissing, SPD, Yeşiller ve FDP'nin Meclis Grup Başkanları'na yazdığı mektupta, İklim Koruma Yasası'nın kabul edilmemesi halinde her hafta sonu Almanya genelinde sürüş yasağı uygulanabileceği uyarısında bulundu.

Wissing, yasanın Temmuz ayı ortasında yürürlüğe girmemesi durumunda, bakanlığının 2030 yılına kadar ulaştırma sektörünün yıllık emisyon seviyelerine uyumu sağlamak için acil bir program hazırlamak zorunda kalacağını ifade etti. Hafta sonları araç kullanımının yasaklanmasının Almanya için dramatik sonuçlar doğuracağını belirtti ve bu durumun vatandaşlarla birlikte tedarik zincirlerini de olumsuz etkileyebileceğini vurguladı.

Wissing, Deutschlandfunk yayınında da yaptığı açıklamada, hız sınırlarının veya diğer önlemlerin büyük tasarruflar sağlayamayacağını belirtti ve araç kullanımında ciddi kısıtlamaların gerekliliğine dikkat çekti.

Ancak Yeşiller Partisi'nden Parlamento Grup Başkan Yardımcısı Julia Verlinden, Wissing'in iddialarına tepki göstererek, insanların endişelerini kışkırtmaması gerektiğini savundu.

Geri Dön 13 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN