Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Şubat 2024 Cumartesi

Ulaşım sektöründe uyarı grevleri sürüyor

Almanya'da havalimanları ve toplu taşımada uyarı grevleri hayatı adeta felç etti.

Almanya'da Birleşik Hizmet Sektörü Sendikası'nın (Ver.di) ülke çapında düzenlediği grev, önceki gün havalimanlarını, dün ise birçok eyalette tramvay ve otobüs gibi şehir içi ulaşım sektörünü etkiledi.

Ülkenin en büyük eyaleti Kuzey Ren Vestfalya'da (KRV), sendikanın çağrısıyla başlayan uyarı grevi, dün sabah 03.00'te başladı ve bu sabah 03.00'e kadar devam etti. Köln gibi büyük şehirlerde şehir içi trafik yoğunluğu yaşanırken, toplu taşıma araçları çalışmadığı için özellikle iş ve okul trafiğinde aksamalar meydana geldi.

Uyarı grevi nedeniyle Köln, Düsseldorf, Bonn ve Leverkusen gibi şehirlerde şehir içi toplu ulaşım durdu. Çalışanların temel talepleri arasında ücretlerde kesinti yapılmadan haftalık çalışma saatlerinin kısaltılması, izin günlerinin artırılması, vardiyalı ve gece çalışanlar için dinlenme sürelerinin uzatılması yer alıyor. Bu taleplere destek veren çalışanlar, iyileştirilmiş çalışma koşulları ve artırılmış ücretler istiyor.

Geri Dön 03 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN