Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Ocak 2023 Cumartesi

Ukrayna'ya bir tabur Marder tipi zırhlı muharebe aracı

Almanya, Ukrayna'ya bir tabur Marder tipi zırhlı muharebe aracı gönderecek. Araçların eğitimleri de Almanya'da verilecek.

Almanya, Rusya'nın işgali altındaki Ukrayna'ya 40 adet Marder tipi zırhlı muharebe aracı gönderecek. Ukrayna'ya araçlar ile ilgili askeri eğitimler de Almanya'da verilecek. 

Berlin'de açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Steffen Hebestreit, "Ukrayna'ya bir tabur yani yaklaşık 40 kadar Marder tipi zırhlı muharebe aracı gönderilecek. Bu araçların kullanımı için gereken 8 haftalık eğitimler ülkemizde verilecek" dedi. Hebestreit, mart sonuna kadar Marder araçlarının teslim edilmesinin planlandığını söyledi. 

Ukrayna'ya bir adet Patriot uçaksavar füze bataryası için gerekli olan eğitimlerin Almanya'da verileceğini belirten Hebestreit, ülkeye Patriot'un ne zaman ve hangi ülke aracılığı ile gönderileceği hakkında açıklama yapmaktan kaçındı. 

Şansölye Olaf Scholz ve ABD Başkanı Joe Biden, önceki gün yaptıkları ortak yazılı açıklamada Ukrayna'ya zırhlı muharebe araçları ve Patriot verme kararı aldıklarını duyurmuşlardı.

Geri Dön 07 Ocak 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN