Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Kasım 2023 Çarşamba

Ukrayna'ya beşinci askeri yardım paketi

Kiev'i ziyaret eden Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, Ukrayna'ya yeni bir askeri yardım paketi hazırladığını açıkladı.

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, Kiev'e yaptığı ziyarette Ukraynalı mevkidaşı Rüstem Umerov ile bir araya geldi. Pistorius, Almanya'nın Ukrayna'ya yeni bir askeri yardım paketi hazırladığını açıkladı. Yardım paketi, 4 IRIS-T hava savunma füze sistemi, 20 bin adet 155 milimetre kalibreli top mermisi, tanksavar mayınları ve diğer silahları içeriyor.

Pistorius, bu yardımın Almanya'nın geçen kıştan bu yana Ukrayna'ya yaptığı beşinci yardım paketi olduğunu belirtti. Savunma Bakanı, yardımın Rus saldırganlığına karşı mücadelede destek olacağına inandığını ifade etti. Ayrıca, gelecek yıl Almanya'nın Ukrayna'ya 140 bin adet 155 milimetre top mermisi sağlamayı planladığını da kaydetti.

Umerov ise Ukrayna topraklarının kurtarılmasına dair bir planları olduğunu belirterek, düşmana nefes aldırmayacaklarını ve kararlı bir şekilde yollarına devam edeceklerini söyledi. Pistorius, uzun menzilli 'Taurus' füzeleri hakkında ise henüz yeni bir bilgi olmadığını ifade etti.

Geri Dön 22 Kasım 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN