Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Ekim 2022 Çarşamba

Ukraynalı mülteci sayısı 1 milyonu aştı

Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaştan kaçarak Almanya'ya ulaşan Ukraynalı mültecilerin sayısının 1 milyonu geçtiği bildirildi.

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, T-online internet sayfasına yaptığı açıklamada, Ukrayna'dan 1 milyon 2 bin 763 mültecinin kayıt edildiğini belirtti. Bu kadar insana bakmanın büyük bir insani çaba gerektirdiğini aktaran Faeser, "Savaş ne kadar uzun sürerse, bu kadar çok mülteciyi barındırmak ve onlara bakmak o kadar zorlaşıyor" dedi.

İçişleri Bakanı Faeser Ukrayna’nın yanı sıra Akdeniz ve Balkanlar üzerindeki güzergâhtan yeniden çok sayıda sığınmacının Avrupa'ya doğru geldiğini belirterek, "Bundan endişe duyuyorum." açıklamasında bulundu. Faeser, mültecilere yönelik yardımları en iyi şekilde koordine etmek için yerel ve eyaletlerin temsilcilerinin yer alacağı bir mülteci zirvesinin yapılacağı bilgisini paylaştı.

CDU’lu Alexander Throm, "Bir göç krizinin ortasındayız" dedi ve federal hükûmeti AB'deki mültecilerin daha adil bir şekilde dağıtılması için baskı yapmaya çağırdı. Alman Şehirler Birliği Başkanı Burkhard Jung ise "Durum şu anda çok ciddi, birçok şehir kapasitesini çoktan doldurdu” dedi.

CDU Ekonomi Konseyi uyardı

CDU Ekonomi Konseyi, hızla artan mülteci sayısı konusunda yerel makamları uyardı. Konsey Başkanı Wolfgan Speiger, Bild’e yaptığı açıklamada, Afrika ve Orta Doğu üzerinden gelen göç dalgasına dikkat çekti. Speiger şöyle dedi:

İlerleyen günlerde eyaletlerin ve dolayısıyla belediyelerin kabul kapasiteleri dolabilir. Sosyal yardımlardaki oranların artırılması ve Hartz IV yaptırımlarının hafifletilmesi, Almanya’yı cazibe merkezi haline getirdi. Reformların durdurulmasını talep ediyoruz. Devletin barınma merkezlerinde yaşayan mültecilerin enerji masrafları halkın sırtına yüklenmemelidir. Alman toplumu için durum kabul edilemez bir noktaya gelebilir.

Geri Dön 12 Ekim 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN