Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
27 Aralık 2023 Çarşamba

Uçuş iptallerinde Almanya liderliği kaptırmadı

Almanya'da, 2023 yılında, iptal edilen uçuş sayısı 12 bin 218'e yükseldi ve bu alanda Avrupa'da birinci sırada yer alıyor.

Uçuş iptallerinde Almanya liderliği kaptırmadı

Flightright'ın hazırladığı rapora göre, bu yıl planlanan uçuşların yüzde 1,91'i gerçekleşemedi. Geçen yıl bu oran yüzde 1,84'tü. Bu durum, Almanya'yı Avrupa'da en fazla uçuş iptali yaşanan ülke yapıyor. Almanya'yı, Fransa 10 bin 566 uçuş iptaliyle (yüzde 1,8) ve Hollanda 3 bin 788 uçuş iptaliyle (yüzde 1,6) takip ediyor.

6 Aralık itibarıyla, Alman havalimanlarına varan 148 bin 757 uçak en az 15 dakika gecikmeyle ulaştı. Flightright Genel Müdürü Jan-Frederik Arnold, FAZ'a verdiği demeçte, bu kötü durumun personel yetersizliği, grevler ve kötü hava koşullarından kaynaklandığını belirtti.

Deutsche Bahn da 2023'te olumsuz bir rekor kırdı. Kasım ayında trenlerin sadece yüzde 52'si zamanında ulaşabildi ve şirkete yapılan müşteri şikayetleri yüzde 47 oranında arttı. Alman Taşımacılık Şirketleri Birliği (VDV) Sözcüsü Eike Arnold, taşımacılık şirketlerinin bu zorlukları aşmak için daha fazla personel işe aldığını belirtti. Ülke genelinde 12 binden fazla açık pozisyon için sürücü arandığını ifade etti.

Alman Kent Çalışmaları Enstitüsü'nün araştırmasına göre, toplu taşıma ve yerel ulaşım için belediye ağlarını genişletmede 60 milyar avroluk büyük bir açık bulunuyor. VDV Sözcüsü Arnold, altyapı için büyük yatırımlara ihtiyaç duyulduğunu, özellikle otobüs ve trenlerin bağlı olduğu demiryolu, karayolu, atölyeler, depolar gibi alanlara vurgu yaptı.

Geri Dön 27 Aralık 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN