Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Nisan 2023 Perşembe

Üçüncü tur da sonuçsuz kaldı: Yeni grevler kapıda

Almanya'da Deutsche Bahn ile demir yolu işçileri arasında toplu sözleşme müzakerelerinin üçüncü turu da sonuçsuz kaldı. Sendika, yeni grevlerin kapıda olduğunu söyledi.

Üçüncü tur da sonuçsuz kaldı: Yeni grevler kapıda

Almanya'da Deutsche Bahn (DB) ile Demiryolu ve Taşımacılık Sendikası (EVG) arasında toplu iş sözleşmesi görüşmeleri devam ediyor. Üçüncü tur müzakerelerden de anlaşma çıkmadı. Taraflar birbirini müzakereye yanaşmamakla suçladı. EVG, müzakerelerde ilerleme kaydedilmezse greve gitme tehdidinde bulundu.

Yeni grevler kapıda

DB İnsan Kaynakları Müdürü, anlaşma yolunda büyük bir adım attıklarını söylerken, EVG Toplu Pazarlık Yetkilisi ise yeni grevlerin olacağı uyarısını yaptı. Sendika, çalışanların ücretlerine yüzde 12 zam veya ayda en az 650 avro ücret artışı talep ediyor. Deutsche Bahn ise yüzde 5 maaş artışı ve bir defaya mahsus 2 bin 500 avro ödeme teklifini sundu. Sendika, görüşmelerin sonunda 'son derece rahatsız' olduğunu açıklayarak 'büyük uyarı grevlerine hazırlıklı olunması' uyarısında bulundu. Müzakereci Kristian Loroch, "DB AG'deki müzakereci, birlikte müzakere etmenin yollarını aramak yerine çantasını toplayıp müzakere masasından ayrıdı" dedi. Loroch, “Bu da yeni grevlerin olacağı anlamına geliyor” dedi.

Ver.di Sendikası da, yüksek enflasyona karşı işverenleri daha iyi ücrete zorlamak için toplu taşıma (ÖPNV) çalışanları için grev çağrısı yaptı. Sendika, aylık 550 avro maaş artışı ve daha iyi çalışma koşulları talep ediyor. Görüşmelerin devam edeceği belirtiliyor.

Geri Dön 27 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN